Herinneringen aan jou
Morgen is het zover: mijn nieuwste boek: Herinneringen aan jou komt uit bij HarperCollins Holland. Herinneringen aan jou is hét invulboek dat je schrijft over iemand van wie je afscheid hebt moeten nemen. Door het beantwoorden van de vragen in het boek creëer je zelf een dierbaar aandenken. En omdat verhalen van vrienden en familie vaak troostend zijn, is er voor hen ook ruimte in het boek.
Het is misschien niet het meest vrolijke boek in de Vertel Eens serie, maar wel een belangrijke titel. Ik ben heel blij dat de manier waarop we met de dood omgaan de afgelopen jaren veranderd is. Het is een actueel thema, waar steeds meer aandacht naar toegaat. Terecht, want rouw en verlies zijn belangrijke fases in het leven van mensen.
Afscheid nemen van iemand die belangrijk voor je was, is moeilijk. En ook al weten we dat de dood bij het leven hoort, pas als iemand er niet meer is, voel je hoe zwaar dat werkelijk is. De manier waarop je afscheid neemt en rouwt, is heel persoonlijk en voor iedereen anders. Wat echter voor iedereen belangrijk is, is dat de herinneringen aan de persoon van wie je hield, levend blijven.
Daarom wilde ik dit boek graag maken. Ik hoop dat het dierbare gesprekken op gang brengt en helpt om nieuwe en oude herinneringen op te halen. Ik hoop dat het een mooi cadeau is, voor jezelf of voor iemand anders. Maar ik hoop vooral dat er herinneringen vastgelegd worden. Zodat er iets blijvends is. Voor altijd.
Liefs, Elma
HarperCollins Holland